Jak dbać o iPhone’a?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów, a każdy z nich ma coraz więcej funkcji. Mimo takiego wyboru nadal wiele osób decyduje się na zakup iPhone’ów. Telefon z jabłuszkiem cały czas cieszy się największym zainteresowaniem, a jego właściciele są przekonani, że to najlepszy wybór na rynku. Niestety iPhone’y są niezwykle drogie, więc chcemy, żeby nam służyły przez jak najdłuższy czas. Dlatego musimy o nie odpowiednio dbać, a z pewnością będziemy zadowoleni z ich działania. Jak jednak prawidłowo troszczyć się o iPhone’a?

Użytkuj go odpowiedzialnie

Najważniejsze oczywiście jest to, aby telefon przez cały czas pozostawał funkcjonalny. Z tego powodu powinniśmy go odpowiednio użytkować. Wydaje się to banalne, ale każdy z nas popełnia wiele błędów w tej kwestii. Przede wszystkim powinniśmy się troszczyć o żywotność baterii. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że w telefonach Apple spada ona o 20% po 500 cyklach ładowania. Jednak możemy nieco to zmienić, wystarczy tylko odpowiednio zadbać o baterię, a posłuży nam przez dłuższy czas. Na co powinniśmy więc uważać?

  • W pierwszej kolejności należy unikać ekstremalnych temperatur – musimy sobie uświadomić, że najlepszy przedział to 16 stopni C do 22 stopni C. Temperatury spoza tego zakresu mogą znacznie obniżyć żywotność baterii.
  • Ważna jest też temperatura, w której ładujemy telefon – nie może być ona zbyt wysoka, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na pracę baterii. Za niskich temperatur też warto unikać, aby nie osłabić naszego telefonu.
  • Wiele osób decyduje się przechowywać swojego iPhone’a w etui, to bardzo rozsądny pomysł. Jednak należy go wyciągać w trakcie ładowania, aby za bardzo nie nagrzać telefonu i nie popsuć baterii.
  • Jeżeli zamierzasz przez dłuższy czas nie korzystać, to należy przechowywać go naładowanego do połowy, a gdy zaczynasz go używać koniecznie ładuj oryginalną ładowarką.

Niestety nie zawsze nasze wysiłki przyniosą oczekiwane rezultaty. Jednak to jeszcze nie powód do zmartwień, wystarczy tylko wybrać profesjonalny serwis iphone, a problemy z telefonem zostaną szybko rozwiązane.

Troszcz się również o wygląd swojego telefonu

Posiadacze iPhone’ów często decydują się na ich sprzedaż po pewnym czasie. Warto pamiętać, że telefony marki Apple najwolniej tracą na wartości, ale powinny być utrzymane w doskonałym stanie. Ważna jest nie tylko ich funkcjonalność, ale też wygląd. Nie możemy więc zapominać o trosce o niego. Przede wszystkim należy chronić szybkę i obudowę –  w tym celu najlepiej kupić specjalne etui oraz naklejkę na ekran. Jednak musisz pamiętać, aby co dwa tygodnie ją zdjąć i wyczyścić. Warto też mieć cały czas etui pod nadzorem i monitorować, czy nie pojawiają się żadne uszkodzenia. Musisz sobie, że nawet najmniejsze zniszczenie może mieć wpływ również na telefon. Na koniec uważaj, gdzie go wkładasz, gdy gdzieś się wybierasz. Najlepiej chować go w miejscu, w którym nie znajdą się żadne ostre przedmioty, np. klucze czy monety. Nie zapominaj, że takie przedmioty mogą porysować Twój telefon, a przy okazji znacznie obniżyć jego wartość.