Jak dbać o baterię w telefonie?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Większość Klientów Biznesowych posiadających nowoczesne telefony w typie smartfon narzeka na to, że ich sprzęty mają bardzo słabą baterię. Mało który z nich zdaje sobie sprawę z tego, że o baterię należy właściwie dbać, by utrzymać jej wysoki poziom żywotności. Jak dbać o baterię w telefonie? Zapraszamy do lektury!

Jak dbać o baterię litowo-jonową?

Współczesne baterie litowo-jonowe (czyli większość baterii, z których korzystamy na co dzień w telefonach) są wrażliwe na wysokie temperatury i wymagają częstego ładowania. Ponieważ baterie litowo-jonowe tracą najwięcej energii, gdy są w pełni naładowane, najlepszą metodą na ich ładowanie jest podłączanie do prądu, gdy wskaźnik spadnie do 20% i ładowanie do momentu, aż osiągnie 80%. Warto dbać o to, by korzystać z oryginalnego i dedykowanego sprzętu do ładowania. Tania ładowarka nieznanej firmy może Cię kosztować bardzo dużo, ponieważ wpływa negatywnie na żywotność baterii, do której ładowania nie została specjalnie stworzona.

Temperatura a bateria telefonu

Optymalna temperatura dla większości modelów baterii do 20 – 25 stopni Celsjusza. Zarówno niższe, jak i wyższe temperatury szkodzą! Staraj się odpowiednio zabezpieczać telefon – jeśli jest zima, używaj odpowiednich pokrowców, z kolei latem chowaj telefon do torby lub plecaka, by zmniejszyć jego ekspozycję na promienie słoneczne.

Jak zmniejszyć zużycie energii w telefonie?

Aby zmniejszyć zużycie energii w telefonie, powyłączaj niepotrzebnie działające w tle aplikacje. Korzystaj z trybu automatycznej regulacji jasności wyświetlacza oraz ustaw krótki czas bezczynności, po którym ekran telefonu się wygasi. Korzystaj z danych komórkowych, wifi, usługi bluetooth i modułu GPS tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz, by nie obciążać baterii.

Jak dbać o baterię w telefonie – podsumowanie

  1. Ładuj swój akumulator często, ale krótko.
  2. Korzystaj z Power-banków.
  3. Unikaj przegrzewania telefonu, nie zostawiaj go w nasłonecznionym miejscu i nagrzanych pomieszczeniach.
  4. Aby uchronić przed niskimi temperaturami, korzystaj ze specjalnych pokrowców.
  5. Nie zaśmiecaj niepotrzebnymi aplikacjami.
  6. Nie rozładowuj nigdy telefonu do zera, ani też nie ładuj do osiągnięcia 100%, unikaj zostawiania telefonu na całą noc podłączonego do prądu.
  7. Korzystaj z oryginalnych akcesoriów do ładowania.
  8. Zainstaluj program optymalizujący działanie telefonu, nie tylko po to, aby go regularnie czyścić, ale też, żeby pracował zgodnie z zasadami oszczędzania energii.