Internet of Things, czyli jak zwiększyć komfort domowników

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Internet of Things coraz częściej pojawia się w naszych domach. Jak korzystać z nowoczesnych technologii i wykorzystać je do swoich potrzeb? Odpowiadamy na to pytanie w dzisiejszym artykule!

Internet of Things ma za zadanie zadbać o bezpieczeństwo domowników i podnieść ich komfort

Internet of Things, czyli Internet Rzeczy zadomowił się na dobre w naszym świecie. I to dosłownie. Technologia inteligentnych, działających w obrębie jednego zintegrowanego systemu urządzeń jest już stosowana w wielu domach, także w Polsce.

Głównym zadaniem inteligentnego domu jest zadbanie bezpieczeństwo domowników, a także zwiększenie ich komfortu podczas przebywania w domu. Żyjemy w czasach, gdy sterowanie domem poprzez polecenia wydawane głosem lub aplikację w smartfonie jest jak najbardziej możliwe. Inteligentny dom wykryje nieobecność domowników i automatycznie pogasi światła, gdy wszyscy wyszli do pracy. Potrafi także obniżyć temperaturę w pomieszczeniach oraz uzbroić alarm, jeśli jego właściciel o tym zapomniał.

Internet of Things to sposób na to, by zoptymalizować koszty użytkowania budynku

Najczęściej instalowana w polskich domach funkcjonalność to inteligentne sterowanie ogrzewaniem domu oraz oświetleniem. Inteligentne rolety otwierają się tylko wtedy, gdy na zewnątrz jest jasno, a gdy zapada zmrok, automatycznie się zamykają.

Na obniżenie rachunków wpływa w dużym stopniu inteligentne sterowanie ogrzewaniem domu. System analizuje na bieżąco temperaturę w pomieszczeniach i przeznacza na ogrzanie pokojów dokładnie tyle czasu, ile go potrzebują. Dom można podzielić na kilka różnych stref termicznych i ustawić w nich różną temperaturę w zależności od preferencji domowników.

Dostęp do domu w każdej chwili i z każdego miejsca

Dzięki IoT można ze sobą zintegrować razem urządzenia kuchenne, oświetlenie i wyposażenie domu, telefony komórkowe, a nawet samochody. Ta automatyzacja ma na celu ułatwienie życia i uproszczenie sterowania urządzeniami, z których korzystamy na co dzień.

Smart home ma na celu oszczędność energii i podniesienie jakości życia. IoT gwarantuje wiele korzyści, ale też niesie ze sobą wiele wyzwań. Aby móc w pełni korzystać z potencjału tej technologii, trzeba dołożyć jak największych starań, by była ona bezpieczna i zgodna z zasadami dotyczącymi prywatności i udostępniania danych.