Innowacyjne sposoby na automatyzację biznesu

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ze sprzedażą przez internet łączy się jej efektywność, oraz szybkość. By przyśpieszyć cały ten proces, warto jest skorzystać z aplikacji wspomagającej sprzedaż. Idealny oprogramowaniem, pozwalającym na osiągnięcie większej efektywności sprzedaży jest oprogramowanie SFA które pozwala na innowacyjną automatyzację biznesu. O tym jaki jest sekret oprogramowania SFA, dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Czym są systemy klasy SFA

Systemy tej klasy to wszelkiego rodzaju aplikacje, które wspierają bardzo szeroko pojęte procesy wspomagające sprzedaż. Ich zasadniczym celem jest automatyzacja całego procesu. W skład systemów klasy SFA wchodzi zarządzanie kontaktami do potencjalnych klientów, monitorowanie sprzedaży, a także zarządzanie zamówieniami, czy mailing marketingowy. Współczesne systemy SFA pozwalają ponadto na śledzenie dokonań konkurencji, czy przeprowadzanie zaawansowanych analizy. System podpowiada, na jakiej grupie klientów powinniśmy się skupić, by osiągnąć sukces sprzedażowy. Ponadto pozwala na sprawną obsługę klienta, nastawioną na wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom. Pozwala na budowanie więzi między przedsiębiorstwem a klientem, zapewniając w ten sposób jego lojalność. Wprowadzenie do zarządzania firmą narzędzi, jakie obsługuje system, ułatwia budowanie długotrwałych relacji z klientami. Dzięki poznaniu ich oczekiwań, możliwe jest efektywniejsze wyjście im na przeciw.

Skuteczność systemów klasy SFA

Szacuje się, że używanie narzędzi udostępnionych przez aplikację składające się na system SFA pozwala osiągnąć znaczny wzrost w sprzedaży. Dzięki narzędziom systemu, przedstawiciele handlowi mogą dotrzeć z ofertą do około 15% więcej klientów niż dotychczas. Ponadto czas oczekiwania na realizację zamówienia znacznie się skrócił. Sama sprzedaż wzrosła o około 13%. Skuteczność systemów wynika także z efektywniejszego zarządzania zasobami jakie znajdują się w magazynach, oraz na uzupełniane braków. Prognozuje się, i że dzięki zastosowaniu systemów SFA liczby te będą wciąż rosnąć.

Prognozowane zmiany w systemach

Jednym z dalszych udogodnień, jakie mają być wprowadzone w systemach, jest jeszcze większe skoncentrowanie na sprzedawcy. Technologia ma skupić się na wspomaganiu procesów, jakimi posługuje się sprzedawca. Do tej pory systemy głównie skupione były na procesie sprzedaży, wskazując jej postępy oraz regres. Teraz znacznie więcej uwagi ma zostać skierowane dla pracowników niższego szczebla, zajmujących się sprzedażą produktu. Systemy mają dostarczyć sprzedawcom niezbędnych narzędzi które pozwolą na skuteczniejszą realizację planów sprzedażowych. W planach jest wprowadzenie do systemów sztucznej inteligencji, która dodatkowo ma wspierać sprzedawcom. Wprowadzenie sztucznej inteligencji ma także na celu zwiększenie automatyzacji procesu sprzedaży. Będzie się to odbywać poprzez przejęcie przez AI powtarzalnych czynności, do których nie jest wymagana obecność pracownika. Zapewni to sprzedawcy więcej czasu na bezpośredni kontakt z klientem oraz odciąży z powtarzalnych czynności.