Inbound marketing – co to takiego?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dostosowanie działań do zachowań konsumenckich jest konieczne, by odnieść sukces w branżach handlowych. Czym jest tzw. Marketing przychodzący, czyli inbound marketing? Co to takiego? Zapraszamy do lektury!

Inbound marketing – co to takiego?

Inbound marketing (marketing przychodzący) to jeden z nowych trendów w działaniach reklamowych. Strategia ta polega na budowaniu relacji z klientem poprzez subtelne działania, które ułatwią mu samodzielne odnalezienie przekazu reklamowego.

Inbound marketing – co to takiego? Jakie działania wchodzą w skład tej strategii?

Strategia inbound marketingu ma na celu dopasowanie przekazu reklamowego tak, by dotarł do najbardziej zainteresowanych produktem klientów. Marketing przychodzący to tworzenie atrakcyjnej treści, aktywizacja klientów i budowanie wśród nich eksperckiego wizerunku marki. To także popularyzacja usług i produktów firmy w Social Media.

Przykładowe działania wchodzące w zakres inbound marketingu, mające na celu przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów poprzez umożliwienie im odnalezienia nadawcy danego przekazu reklamowego, to:

  • prowadzenie firmowego branżowego bloga
  • content marketing, czyli tworzenie atrakcyjnych treści
  • wykorzystywanie mediów społecznościowych do promocji firmy
  • optymalizacja i zwiększenie responsywności strony internetowej

Inbound marketing to także pozycjonowanie pod kątem SEO, marketing wirusowy, pisanie artykułów i publikacji oraz dzielenie się wiedzą na konferencjach branżowych lub warsztatach.

Jak prowadzić skuteczny inbound marketing?

Aby strategia marketingu przychodzącego była skuteczna, przede wszystkim musi być wdrożona i stosowana systematycznie i długofalowo. Działania te, w perspektywie długofalowej zaowocują zwiększającą się liczbą wiernych marce klientów, a co za tym idzie, zwiększeniem obrotów sprzedażowych przedsiębiorstwa.

Gdy zastanawiamy się, czym jest inbound marketing, co to takiego, należy pomyśleć o tej formie działań przede wszystkim jak o inwestycji, która przyczyni się do zbudowania większej świadomości marki wśród zainteresowanych klientów.