Hosting dla małej firmy

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dowiedz się jak wybrać skuteczny hosting internetowy dla małej firmy, który nie tylko się opłaca, ale jest także niezawodny.

Hosting dla małej firmy

Jak pokazują statystyki, ponad 20% firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw nie posiada strony internetowej i tym samym zamyka sobie drogę do nowych Klientów zainteresowanych oferowanymi produktami bądź usługami. Wśród głównych powodów braku strony internetowej wymieniane jest brak czasu oraz zbyt wysoki koszt projektu. Wielu przedsiębiorców przyznaje również, że po prostu nie wiedzą od czego zacząć. Wbrew pozorom stworzenie prostej strony www nie musi wiązać się z posiadaniem specjalistycznej wiedzy. Wystarczy wybrać usługę hostingową z opcją autoinstalatora aplikacji.

Hosting szyty na miarę potrzeb

Dla osób, które zaczynają swoją działalność bądź też prowadzą niewielkie firmy i zależy im na niskich kosztach, zupełnie wystarczający będzie hosting współdzielony. Hosting ten jest najtańszy i tym samym najchętniej wybierany. Promocyjne pakiety jak na przykład www.wer.pl/hosting* umożliwiają nam nabycie usługi już za kilka złotych miesięcznie. Niska cena wynika z tego, że koszty związane z utrzymaniem serwerów, są dzielone pomiędzy wszystkich użytkowników.

W momencie prężnego rozwoju biznesu i tym samym zapotrzebowania na bardziej zaawansowane rozwiązania, warto zastanowić się nad serwerami VPS bądź też serwerami dedykowanymi. Serwery VPS to połączenie cech hostingu z serwerami dedykowanymi. Podobnie jak w przypadku hostingu na jednym serwerze jest umieszczone kilkunastu klientów, jednak usługobiorca posiada całkowicie niezależne od innych środowisko. Serwery dedykowane są natomiast najdroższą opcją, ale również najbardziej zaawansowaną i umożliwiającą największą swobodę działania. Usługobiorca otrzymuje własne zasoby z możliwością ich elastycznego modyfikowania i dowolnego zarządzania. Serwery dedykowane polecane są sklepom internetowym, dużym serwisom oraz aplikacjom biznesowym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu?

Wybierając usługę hostingową, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  1. Bezpieczeństwo serwerów – jedną z najważniejszych kwestii w przypadku usług hostingowych jest bezpieczeństwo i niezawodność, dlatego też warto zweryfikować czy serwery zlokalizowane na sprawdzonych centrach danych;
  2. 2. Kopia zapasowa – aby móc odzyskać utracone dane, niezbędne jest wykonywanie kopii zapasowych. Przed wyborem hostingodawcy należy upewnić się co do jej częstotliwości;
  3. 3. Odpowiednie wsparcie techniczne – szybkość i fachowość odpowiadania na pytania, jest jednym z kluczowych czynników, ponieważ w przypadku wystąpienia awarii wpływa na bezpieczeństwo danych. Warto więc zwrócić uwagę na możliwość całodobowego wsparcia technicznego;
  4. 4. Cena za przedłużenie usługi – koszt zakupu usługi to jedno, natomiast koszt jej przedłużenia to drugie, dlatego warto zweryfikować wszelkie oferty promocyjne pod kątem dalszej współpracy.

Od hostingu do własnej strony www

Jeśli wybrana oferta hostingu posiada usługę jaką jest autoinstalator aplikacji, stworzenie prostej strony www będzie szybkie i proste, ponieważ większość aplikacji posiada bardzo intuicyjne panele zarządzania. Stworzenie strony www oraz adresu poczty firmowej e-mail we własnej domenie usprawni komunikacje, zwiększy wiarygodność firmy oraz zaufanie potencjalnych klientów.