Firma rekrutacyjna w Warszawie. Kiedy możesz jej potrzebować?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Bezrobocie w Warszawie jest na tak niskim poziomie, że w praktyce nie istnieje. Nie jest to natomiast dobra wiadomość dla miejscowych firm, które zgłaszają bardzo duże problemy ze znalezieniem pracowników. Przeciągające się rekrutacje, zatrudnianie osób nieposiadających odpowiednich kwalifikacji, opóźnienia w realizacji kontraktów – to dziś codzienność dla niejednego pracodawcy. Rośnie więc zainteresowanie usługami profesjonalnych agencji pracy. Nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług firmy rekrutacyjnej w Warszawie? W naszym artykule omawiamy sytuacje, w których takie wsparcie jest wręcz niezbędne.

Brak odzewu na ogłoszenia o pracę

Jeśli regularnie publikujesz ogłoszenia o pracę w popularnych serwisach internetowych, a mimo to otrzymujesz raptem kilka podań od kandydatów, to najwyraźniej Twoja oferta nie trafia w oczekiwania potencjalnych pracowników. Problemem mogą być zarówno przedstawione warunki zatrudnienia, jak i sama forma ogłoszenia. W przypadku wielu firm przyczyną niskiego zainteresowania ogłoszeniem jest brak rozpoznawalności marki pracodawcy.

„Nie możesz robić ciągle tego samego i oczekiwać innych rezultatów” – znasz tę słynną maksymę Einsteina? Idealnie pasuje ona do sytuacji, w jakiej tkwią tysiące polskich firm. Jeśli obecne działania rekrutacyjne nie przynoszą żadnych efektów, to szkoda tracić czas i pieniądze na publikowanie kolejnych ogłoszeń. Nie licz na to, że skoro do tej pory nie udało Ci się pozyskać wartościowych pracowników, to nagle w jakiś „magiczny” sposób sytuacja się odwróci. Potrzebujesz wsparcia profesjonalnej firmy rekrutacyjnej.

Chęć pozyskania pracownika na wyższe stanowisko

W tym przypadku sprawa jest szczególnie skomplikowana, ponieważ mówimy o pracownikach, którzy najprawdopodobniej są już gdzieś zatrudnieni i raczej nie rozglądają się za nowym pracodawcą. Aby do nich dotrzeć potrzebujesz czegoś więcej niż tylko standardowych ogłoszeń o pracę.

Pozyskanie wartościowych pracowników na stanowiska wyższego szczebla wymaga kreatywności oraz nieszablonowego myślenia. Tutaj idealnie sprawdza się strategia headhuntingu, którą może wdrożyć profesjonalna firma rekrutacyjna w Warszawie.

Headhunting polega na dotarciu do najcenniejszych kandydatów własnymi, nieoficjalnymi kanałami. W ten sposób to firma stara się o ich zatrudnienie, a nie odwrotnie. Bezpośredni kontakt pozwala rzeczowo zaprezentować ofertę pracodawcy i zbudować jego atrakcyjny wizerunek w oczach kandydata, co może skłonić go do podjęcia decyzji o zmianie miejsca zatrudnienia.

Załóżmy, że szukasz nowego dyrektora finansowego. Osoby posiadające bardzo wysokie kwalifikacje zawodowe raczej nie spędzają wolnego czasu na przeglądaniu ogłoszeń. Znają swoją wartość i wiedzą, że prędzej czy później skontaktuje się z nimi headhunter reprezentujący firmę zainteresowaną ich zatrudnieniem. Właśnie dlatego potrzebujesz pomocy profesjonalistów.

Potrzeba zatrudnienia specjalisty

Osoby posiadające rzadkie kwalifikacje, a już tym bardziej w wąskiej dziedzinie, są rozchwytywane na rynku. Tym samym nie muszą podejmować żadnych działań zmierzających do znalezienia nowej pracy – to praca znajduje ich. Tutaj liczy się czas i uprzedzenie konkurencji, która także może szykować się do złożenia atrakcyjnej oferty takim kandydatom.

Gdy powierzysz rekrutację firmie HR, to możesz mieć pewność, że podejmie ona skuteczne działania zmierzające do nawiązania kontaktu z najlepszymi specjalistami, a następnie wykorzysta szereg dostępnych metod perswazji, aby przekonać je do przyjęcia Twojej propozycji.

Konieczność szybkiego uzupełnienia dużych braków kadrowych

Jeśli podpisałeś umowę na realizację dużego zlecenia czy zamówienia, ale już wiesz, że nie dasz rady się z tego wywiązać bazując na obecnym zespole, to… nie zazdrościmy. Nadal jednak możesz uratować sytuację poprzez jak najszybsze wzmocnienie zespołu.

Co ważne, jedyną opcją nie jest wcale przeprowadzenie pełnej rekrutacji i utworzenie nowych etatów w firmie. Bardzo dobrym pomysłem może być skorzystanie z outsourcingu kadr. Ktoś jednak musi zbudować ten zewnętrzny zespół – najlepiej doświadczona firma rekrutacyjna, która zna Twoją branżę i będzie w stanie w jak najkrótszym czasie skompletować potrzebną kadrę.

Outsourcing kadr niesie ze sobą liczne korzyści. Przede wszystkim stanowi odpowiedź na pilne potrzeby kadrowe przedsiębiorstwa. Ponadto outsourcing nie obciąża bilansu firmy w długim terminie, co pozwala zachować elastyczność i dopasowywać wielkość zespołu do aktualnych potrzeb biznesu.

Dobra firma rekrutacyjna w Warszawie stanowi duże wsparcie dla przedsiębiorcy, który znalazł się w jednej z opisanych wyżej sytuacji. Traktuj to, jako inwestycję w rozwój i konkurencyjność biznesu. Jedną z najwyżej ocenianych agencji HR w stolicy jest Verita HR, której usługi rekomenduje aż 97 proc. klientów biznesowych. Agencja specjalizuje się w obsłudze firm z branży IT, rekrutowaniu dla BPO i SSC oraz usługach HR dla bankowości inwestycyjnej i sektora finansów.