Fenomen Apple. Czy warto inwestować w sprzęt z nadgryzionym jabłkiem?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

“Apple to nie tylko sprzęt, to styl życia” – powiedzą najwierniejsi fani marki. Ci sami, którzy potrafią godzinami stać w kolejkach w dniu premiery nowego iPhone’a. Na czym polega fenomen Apple? Czy tajemnica sukcesu marki tkwi tylko w dobrym marketingu korporacji?

O Apple słów kilka

Mówisz Apple, myślisz Steve Jobs. To właśnie ten człowiek był jednym z trzech założycieli znanego dziś na całym świecie giganta cyfrowego. O Jobsie napisano już niejedną książkę i nakręcono wiele filmów. Był wizjonerem, a branża komputerów osobistych zawdzięcza mu bardzo wiele. Pierwszy osobisty komputer, zaprojektowany przez Jobsa w 1967 roku, nazwano Apple I. Wyprodukowano go w liczbie 200 sztuk. Rok później do masowej produkcji trafił Apple II. Dziś laptopy Apple to dla wielu macbook lub po prostu “mac” – produkt uwielbiany przez niezliczone rzesze użytkowników na całym świecie.

Prosty design, świetny marketing

Produkty Apple szybko skradły serca Amerykanów, a z czasem rozprzestrzeniły się na cały świat. Wszystko za sprawą nowoczesnego designu, łatwości użytkowania i sprawnego, intuicyjnego systemu. Poza tym marka kojarzy się z wyższym statusem społecznym, luksusem i prestiżem. Marketingowcy Apple szybko zaszczepili taką ideę w głowach konsumentów. Nieprzypadkowo telefony i laptopy Apple pojawiają się w kulturze masowej, między innymi w filmach i programach telewizyjnych. Kupując produkty tej marki nie nabywasz tylko sprzętu, dostajesz więcej. Stajesz się posiadaczem czegoś niezwykłego, co ułatwia życie. Tego właśnie chciał Steve Jobs i tę filozofię po dziś dzień kultywują zarządzający marką.

Telefony i laptopy Apple bez wad?

Oczywiście nie ma sprzętu bez wad i produkty Apple nie są w tym temacie wyjątkiem. Wielu użytkowników narzeka, że są to towary nietrwałe. Zażalenia pojawiają się głównie w przypadku iPhone’ów – bardzo łatwo o rysy na obudowie i rozbicie ekranu telefonu po upadku z małej wysokości. Problemem bywa też bateria, która szybko się rozładowuje. Użytkownicy produktów Apple muszą się też liczyć z tym, że często naprawa tego sprzętu jest bardzo droga. To jednak skromna lista wad w porównaniu z korzyściami, jakie daje sprawny system i szereg benefitów dla klientów Apple. Jeśli chcesz stać się szczęśliwym posiadaczem laptopa, zegarka czy telefonu tej marki, a martwisz się ceną, możesz sprawdzić ofertę produktów “z drugiej ręki”. W Internecie znajdziesz wiele aukcji, na których sprzedający wystawiają elektronikę w atrakcyjnych cenach. Jeszcze lepszą opcją są wyspecjalizowane sklepy ze sprzętem poleasingowym. W pakiecie otrzymasz gwarancję i produkt prawie tak nowy jak z salonu.