Dywersyfikacja źródeł dochodu

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Planując osiąganie dochodu pasywnego, a tym samym dążąc do wolności finansowej nie można zapomnieć o dywersyfikacji źródeł dochodu tak aby zabezpieczyć przyszłość finansową swoją i swojej rodziny.

Cóż to takiego ta dywersyfikacja?

Według definicji zaczerpniętej ze słownika języka polskiego:

„Dywersyfikacja to różnicowanie asortymentu produkcji lub usług w celu zmniejszenia ryzyka w prowadzeniu działalności gospodarczej„

Dywersyfikacja może dotyczyć wielu aspektów w tym między innymi źródeł finansowania oraz portfela inwestycyjnego  i akurat na tych aspektach skupiam się w niniejszym artykule, kładąc nacisk na formę zarabiania przez internet.

Wiele źródeł dochodu

Osiągając już dochody z e-biznesu, nie można polegać  wyłącznie na jednym źródle dochodu czy to oferując swoje usługi czy też uczestnicząc w programach zarobkowych bądź też zarabiając w firmach MLM. Firmy i programy zarobkowe skazane są na pewne ryzyko z resztą tak jak każda działalność i z dnia na dzień mogą przestać istnieć. Dlatego aby uchronić się przed sytuacjami pozostania bez żadnego źródła dochodu dobrym rozwiązaniem jest posiadanie ich kilku. Żadna firma nie daje 100% gwarancji że nie zbankrutuje co trzeba wziąć sobie do serca i nie wierzyć w zapewnienia, iż akurat oni są niezniszczalni, stabilni i nie do ruszenia.

Pracując na etacie Ty oraz Twoja rodzina jesteście całkowicie uzależnieni od pracodawcy. Musicie znosić wszelkie jego humory, wybryki, mobbing ect., a i tak może on Ciebie zwolnić z byle jakiego powodu a nawet bez, gdyż wiadomo jak się chce uderzyć to kij zawsze się znajdzie. Pozostajesz wówczas bez pracy i źródła dochodu. Warto więc już teraz zabezpieczyć siebie oraz swoją rodzinę przed sytuacją, która może Cię zaskoczyć i zagrozić Twojej stabilności finansowej. Praca na etacie nie wyklucza uzyskiwania dochodów z innych źródeł np. z działalności w firmach MLM  czy z programów zarobkowych. Często bywa tak, że wiele osób rezygnuje z etatu zasmakowawszy w takim sposobie zarobkowania.  Tak samo prowadząc tradycyjną działalność gospodarczą warto zainteresować się dodatkowymi źródłami dochodów, wszak nie zawsze może ta działalność być dochodowa.

Przykłady można mnożyć, istotnym jest fakt, że aby czuć się bezpiecznie, dywersyfikacja źródeł dochodów staje się koniecznością, szczególnie w takich burzliwych czasach w jakich przyszło nam żyć. W szkołach niestety edukacja finansowa nie istnieje więc musimy zadbać o nią samodzielnie. Szkoły „produkują” rzesze przyszłych etatowców, którzy później jako bezrobotni błąkają się po urzędach szukając pomocy, gdyż nikt niczego innego ich nie nauczył. Ze względu na to, że stan wiedzy finansowej w naszym społeczeństwie jest w opłakanym stanie to jeśli sami nie zadbamy o naszą przyszłość nikt za nas tego nie zrobi.