Czym jest Co-Packing? Jak usługa pakowania może rozwinąć Twój biznes?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dlaczego warto wdrożyć w firmie outsourcing logistyki? Dla kogo jest to dobrym rozwiązaniem? Czym jest Co-Packing? Rozwiń swój e-biznes! Zapraszamy do lektury!

Jak usługa pakowania może rozwinąć Twój biznes?

Poprawny przebieg procesów logistycznych jest kluczowym czynnikiem wpływającym na sukces w e-commerce. Aby zarządzanie biznesem było łatwiejsze, warto zoptymalizować procesy logistyczne i je usprawnić. Jak to zrobić? Czym jest Co-Packing?

Co-Packing, czyli profesjonalna usługa pakowania

Nazwa Co-Packing odnosi się do kompleksowej usługi logistycznej, polegającej na:

 • Pakowaniu produktów lub zestawów produktów
 • Przepakowywaniu produktów, lub zestawów produktów

Zanim zamówienie dotrze do klienta, towary są wielokrotnie przepakowywane w magazynach – z opakowań zbiorczych do opakowań jednostkowych, z opakowań jednostkowych do opakowań promocyjnych lub wysyłkowych, z opakowań uszkodzonych do nowych opakowań… Dzięki zleceniu Co-Packingu profesjonalnej firmie dystrybutor może zaoszczędzić nie tylko czas, ale i środki.

Co-Packing to rozwiązanie zalecane dla firm kosmetycznych, odzieżowych, spożywczych i wielu innych, ponieważ pozwala oszczędzić na wydatkach związanych z:

 • Wynajmem magazynu
 • Prowadzeniem magazynu
 • Zatrudnieniem dodatkowych rąk do pracy
 • Zakupem maszyn i narzędzi do pakowania towarów

Co-Packing – jakie działania wchodzą w skład usługi?

Co-Packing obejmuje między innymi takie działania jak:

 • Wymiana zniszczonych opakowań
 • Przepakowanie produktów z opakowań zbiorczych do opakowań jednostkowych
 • Tworzenie zestawów promocyjnych
 • Foliowanie i etykietowanie paczek
 • Dołączanie do opakowań materiałów reklamowych

Dlaczego warto postawić na outsourcing logistyki?

Zlecając co-packing zewnętrznej firmie, przedsiębiorca oszczędza czas, minimalizuje koszty prowadzenia biznesu oraz zyskuje pewność, że działania logistyczne w firmie będą prowadzone szybko, dokładnie i skutecznie. W Polsce jedną z uznanych i doświadczonych firm, które zajmują się profesjonalną obsługą procesów logistycznych dla e-sklepów, jest Altmaster Logistyka.

Dzięki takim usługom jak Co-Packing można usprawnić swój biznes e-commerce i skupić się tylko i wyłącznie na marketingu i sprzedaży, a więc najważniejszych czynnościach przyczyniających się do sukcesu firmy! Warto skorzystać z tego rozwiązania!