Czy iPhone X to idealny smartfon dla biznesu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Odkąd marka Apple wprowadziła swoje pierwsze produkty na rynek, cały świat oszalał na ich punkcie. Obecnie iPhony to chyba najpopularniejsze i najchętniej kupowane telefony w całej Europie. Prestiż posiadania ich sprzętu wcale nie słabnie. Wręcz nasila się w miarę wypuszczania kolejnych nowości na rynek. Podobnie jest z najnowszą generacją telefonów komórkowych. Marka Apple wypuściła ostatnio trzy najnowsze modele swoich flagowych produktów – iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X. Świat oszalał na ich punkcie. W dniu premierowej sprzedaży do ich punktów ustawiały się kolejki chętnych jeszcze przed otwarciem sklepów. Telefonów dosłownie zabrakło. Jednak z całej kolekcji najbardziej wyróżnia się ostatni model. Czy iPhone X to idealny smartfon dla biznesu?

Najnowsze oprogramowanie

Najbardziej wartościową rzeczą, jaką można znaleźć w tym modelu to z pewnością oprogramowanie. System iOS 11 wprowadza kolejne nowości do już dobrze działającego świata iPhone. Chodzi tu głównie o zabezpieczenia. Najnowsza wersja oprogramowania zawiera innowacyjne rozwiązania, których nie da się obejść w razie chęci pozyskania danych z obcego aparatu. Telefony biznesowe charakteryzują się tym, że często na nich przechowywane są dane wrażliwe, hasła, kody, których wyciek mógłby spowodować katastrofę. Aspekt bezpieczeństwa w takich aparatach jest najważniejszy – iPhone X daje to swoim użytkownikom.

Nowe funkcje

Nowością w iPhone X jest system identyfikacji użytkownika. Do tej pory był to Touch ID. Tym razem twórcy pokusili się o wprowadzenie czegoś nietypowego. Teraz użytkownika można zidentyfikować na podstawie skanu twarzy. Takim sposobem dużo trudniej jest oszukać telefon.

Czy iPhone X to idealny smartfon dla biznesu?

Niesamowity wyświetlacz Super Retina z pewnością ułatwi pracę nie jednemu biznesmenowi w podróży. Przekątna ekranu to prawie 6 cali, czyli bardzo dużo jak na telefon. Wykorzystano w nim nawet technologią OLED, która stosowana jest w telewizorach. Dzięki temu jakość wyświetlanych treści jest dużo lepsza, ale także sposób pracy na nim bardziej płynny i szybszy. Dodatkowo zmieniono procesor na A11 Bionic ze specjalnym koprocesorem M11. Dzięki temu można dodatkowo ładować telefon technologią bezprzewodową.

Zatem, czy iPhone X to idealny smartfon dla biznesu? Z pewnością tak, jednak za takie urządzenie trzeba również sporo zapłacić. Ten model kosztuje w zależności od sklepu i rodzaju umowy od 4700 do 5700 złotych.