Czeka nas rewolucja – nadchodzą e-recepty

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W czasach, gdy technologia rozwija się bardzo szybko i na wielu płaszczyznach, nic dziwnego, że przyszła pora na rewolucję w związku z receptami. Planowane jest, całkowite pozbycie się papierowych recept i zastąpienie ich elektronicznymi. Czy plan ten się powiedzie, zobaczymy nadchodzących latach.

Polski rząd postanowił zrewolucjonizować dbanie o zdrowie społeczeństwa. Tym samym ruszyły próby wprowadzenie e-recept, które jeśli się plan się powiedzie, mają wejść w życie na stałe w 2020 roku. Oprócz e-recepty, ma powstać także wizyta lekarska online. Takie unowocześnienie może być szokiem wśród wielu obywateli państwa polskiego. Niektórzy zachwalają ten projekt, mówiąc, że dzięki takiej rewolucji nie będzie można zgubić recepty i skończy się problem z nieczytelnymi receptami, inni uważają, że sobie nie poradzą z tą rewolucją. Stopniowe wprowadzanie e-recept ma pokazać, czy Polska jest gotowa na tak dużą zmianę, wcześniejsze próby wprowadzenie takiego unowocześnienia się nie powiodły.

Kod kreskowy

Wizyta u lekarza, kończyć się będzie wydrukowaniem lub przesłaniem na telefon kodu kreskowego, aby sprzedawca w aptece, mógł go zeskanować. Po tej czynności na ekranie jego komputera, pojawi się lista leków, wypisanych przed doktora. W ten sposób będziemy mogli zakupić potrzebne nam leki.

Numer pin

Do apteki będzie też można udać  się po zakup leków z numerem pin. Pacjent musi mieć założone specjalne konto, aby móc dostać numer pin, jeśli takowe posiada, po wizycie u lekarza w aptece musi go podać farmaceucie, a dodatkowe także pokazać swój dowód osobisty. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, sprzedawca będzie mógł sprawdzić w komputerze przepisane leki i je wydać.

E-recepta

Ma być wprowadzona po to, aby zaoszczędzić czas lekarzom na wypisywaniu ręcznych recept, a także po to, aby móc wystawić leki po konsultacji telemedycznej. Pierwszy próby wprowadzenia tej rewolucji zaczęły się w lutym, jak to się potoczy? Czy Polska jest gotowa na tak dużą zmianę? Jeśli plan się nie powiedzie, przepadnie kilkaset milionów złotych, które zostały wzięta specjalnie na ten projekt.

Udostępnij.

Komentowanie wyłączone