Tarot Online

Branża IT nabiera rozpędu, a z nią gospodarka na świecie

Bez wątpienie wszelkie technologie IT zaczynają wkraczać do codzienności funkcjonowania wielu firm. Coraz chętniej małe i większe przedsiębiorstwa korzystają z różnego rodzaju udogodnień typu analiza big data, chmury obliczeniowej, czy prowadzenia swojej działalności także w Internecie. Cały ten mechanizm napędza rewolucję cyfrową. Dzięki zadomowieniu się na dobre innowacyjnych technologii w świecie biznesu, gospodarka może wiele zyskać. Głównie jeżeli chodzi o dochody na najbliższe lata.

Innowacje w biznesie

„Cyfrowa transformacja nie oznacza prostego wszczepienia technologii do firmy. Oznacza wygenerowanie i wdrożenie zupełnie nowych pomysłów na jej działanie w oparciu o technologię. To poszukiwanie nowych modeli biznesowych dzięki podwoziu technologicznemu” – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Tomasz Niebylski, dyrektor wsparcia sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej w SAP.

Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w biznesie nie będzie przejawiało się tylko zyskami w tej sferze. Możliwe będzie także włączanie do codziennego funkcjonowania nowoczesnych modeli biznesowych. Wiąże się z tym oczywiście powiększanie grona swoich potencjalnych klientów. Na jednym z ważniejszych wydarzeń ekonomicznych na świecie – Światowego Forum Ekonomicznego – rewolucja w świecie cyfrowym może przynieść zyski rzędu 100 bilionów dolarów.

„Dzisiaj każdy biznes korzysta z technologii. Żeby móc odpowiadać na rosnące skokowo wymagania konsumentów i przeżyć w dzisiejszym świecie, trzeba posiłkować się technologią. Ten, kto z niej nie korzysta, zniknie z biznesu, zostanie wyrzucony na margines. W zasadzie nie istnieją dzisiaj biznesy, które nie muszą się wspomagać nowymi technologiami” – zdradza Tomasz Niebylski.

Wpływ IT na światową gospodarkę

Cyfryzacja, nowości technologiczne to transformacje, które są nieodłącznym elementem przyszłości biznesu. Większość firm stara się je stopniowo wdrażać do swojego codziennego funkcjonowania. Niektórym idzie to dobrze, innym z kolei trochę mniej. Wszystkie te zdarzenia są jednak nieuniknione, dlatego bez względu na wszystko trzeba się przyzwyczajać do tego, że niedługo technologia zdominuje cały rynek. Im szybciej te rozwiązania zostaną wdrożone, tym lepsze perspektywy na przyszłość. Brutalne prawo rynku mówi o tym, że to silniejszy wygrywa. Niestety w tym przypadku może tak właśnie być. Każda firma, która będzie opierała się przed zaadaptowaniem w nowych warunkach będzie mogła być skazana na niepowodzenie na rynku i upadek.