BLIK – co to jest i jak z niego korzystać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Klienci, którym nieobca jest usługa bankowości mobilnej, bardzo cenią sobie system BLIK. Co to jest i jak korzystać z tego systemu? Zapraszamy do lektury!

BLIK – co to jest?

BLIK to polski system płatności mobilnych, który powstał z inicjatywy kilku banków. System pomaga dokonywać płatności za pomocą sześciocyfrowego kodu wyświetlanego w danej aplikacji bankowej na telefonie.

Jakie banki korzystają z systemu BLIK?

System BLIK został zintegrowany z aplikacjami mobilnymi wielu banków. Płatności za pomocą BLIK możemy dokonywać w ramach współpracy z takimi bankami jak PKO, Alior Bank, ING, czy Getin. Lista ta ciągle rośnie, ponieważ coraz więcej instytucji finansowych decyduje się na wprowadzenie tego rozwiązania do swoich usług. Z BLIKA mogą korzystać wyłącznie Ci klienci, którym nieobca jest usługa bankowości mobilnej.

BLIK. Co to jest i jakie daje możliwości? Gdzie można płacić kodami BLIK?

Kody BLIK są wyświetlane w aplikacji bankowej, z której na co dzień korzystamy. Dzięki temu, jeśli chcemy za coś zapłacić w sklepie lub skorzystać z bankomatu, nie musimy nosić ze sobą portfela, wystarczy smartfon. Gotówkę możemy wypłacać z bankomatów sieci Euronet, Planet Cash i maszyn dedykowanych konkretnym bankom. Kodami BLIK możemy również płacić podczas transakcji internetowych. By to zrobić, w momencie, gdy przechodzimy do wyboru płatności za daną usługę, czy produkt, wystarczy wejść w zakładkę Metody Płatności -> BLIK. Po wybraniu tej opcji wyświetli się okno z miejscem na wpisanie kodu BLIK. Należy wtedy uruchomić aplikację mobilną swojego banku i wyświetlić sześciocyfrowy kod, a następnie wpisać go w okno płatności. Płatność BLIK jest dostępna dla takich systemów transakcji internetowych jak PayU, Przelewy24, a lista współpracujących jednostek stale rośnie, co wskazuje na to, że warto skorzystać z przydatnego narzędzia, jakim jest BLIK.

Co to jest Blikomania?

Aby zachęcić Klientów do systemu płatności BLIK, wiele instytucji finansowych wprowadziło do swojej oferty specjalne promocje oraz konkursy dla użytkowników BLIK. Co to jest Blikomania? W ramach tej loterii możesz wygrać nawet wiele wartościowych nagród oraz zdobywać realne środki na wykonywanie transakcji tą metodą.