BitCoin walutą przyszłości?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Coraz bardziej popularna w dzisiejszym świecie staje się waluta BitCoin. Co to takiego i czy w przyszłości może ona stać się główną walutą?

Co to jest BitCoin?

BitCoin powstał 8 lat temu. Jest to wirtualna waluta (kryptowaluta), którą można wykonywać głównie transakcje przez internet. Są jednak możliwości płacenia BitCoinami w realnym świecie (np. za kawę, gastronomię czy bilety). Takie płatności jak na razie oferują tylko niektóre firmy, ale możliwe, że w przyszłości ich lista się wydłuży. BitCoin nie podlega żadnej instytucji finansowej i można powiedzieć, że jest to waluta niezależna.

Czy możliwe jest, że będzie to waluta przyszłości?

Ze względu na ciągły rozwój tej waluty, wiele ludzi zapewne zastanawia się, czy BitCoin jest w stanie rozwinąć się na tyle, że za kilka lat będzie on główną walutą na świecie i wyprzedzi tą obecną?

Jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Na tę chwilę jednak jest mało prawdopodobne, że BitCoin stanie się główną walutą. Głównym jej problemem jest to, że rządy nie odnoszą się do niej jako do pełnoprawnej waluty. Obecnie jest to bardzo dobra alternatywa płatności online zarówno dla kupców jak i sprzedawców ze względu na brak odprowadzania kosztów do banku za obsługę karty kredytowej. Ponadto, BitCoin jest dużo bezpieczniejszą walutą od innych. Warto również podkreślić, że ich zdobycie wiąże się z poświęceniem sporej ilości czasu. Z drugiej jednak strony trzeba zauważyć, że waluta ta zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród osób lubiących nowe, rozwijające się technologie. Im większe będzie zainteresowanie, tym większe szanse na to, że prędzej czy później BitCoin wyprze tradycyjne waluty. Kolejnym kontrargumentem może być wysokie ryzyko ataku hakerów na wirtualne portfele klientów. Co prawda BitCoiny uważa się za bezpieczną walutę, to jednak nie można wykluczyć, że takie ataki będą się zdarzać, gdy będzie ona dużo bardziej popularna niż obecnie. Również wahające się kursy są złą stroną waluty. Obecnie za jednego BitCoina należy zapłacić prawie 3 tysiące dolarów! Co w przeliczeniu na złotówki wyniesie ponad 11 tysięcy złotych.

Podsumowanie

Podsumowując, warto zauważyć, że nie ma jednej odpowiedzi na to, czy w przyszłości BitCoin zdominuje światowy rynek walutowy. Istnieją argumenty przemawiające za tym, że tak będzie, jednak nie brakuje również negatywnych stron. Trzeba jednak podkreślić, że waluta jest stosunkowo młoda, więc warto bacznie obserwować jej rozwój, bowiem jest możliwość, że za kilka – kilkanaście lat będziemy płacić BitCoinami.