Apple znów notuje wzrost – wyniki za drugi kwartał 2017 roku

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Apple prezentuje wyniki finansowe za ostatni kwartał i po raz kolejny pokazuje, że pomimo spadku sprzedaży iPhona i iPhada wciąż daleko jej do „bankructwa”.

Chociaż 4 kwartał poprzedniego roku obrotowego był dla Apple wyjątkowo udany to jednak ostatnie 3 miesiące 2017 roku przynoszą spadek sprzedaży iPhona i iPada – nie, nie oznacza to, że Apple zarobiło mniej. Przychody firmy wzrosły o 4% względem analogicznego okresu rok wcześniej, jednak informacja o mniejszej sprzedaży najważniejszych urządzeń w portfolio giganta sprawiła, że akcje Apple straciły we wtorek 1,7% wartości.

Wynika to z faktu, że nie spełnione zostały oczekiwania inwestorów, którzy zakładali 53,1 mld dolarów przychodu firmy wobec 52,9 mld dolarów osiągniętych w I kwartale tego roku. Wzrósł natomiast zysk netto Apple na jedną akcję i to o aż 10%. Spadła natomiast marża brutto do 38,9% (względem 39,4% w poprzednim roku).

iPhone i iPad sprzedają się gorzej

Przedstawiamy liczby sprzedanych urządzeń z logiem jabłka w II kwartale roku obrotowego 2017: