Apple ułatwi zadanie programistom – aplikacje z iPhona uruchomisz na MacBooku

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nowy Rok dla wielu oznacza nowe postanowienia, których celem jest ulepszenie swojego życia. Zarówno w sferze fizycznej, duchowej, jak i tej technologicznej. Firma Apple również postanowiła na swojej drodze postawić kolejne postanowienie, które z pewnością odmieni życie użytkowników ich sprzętu. Ta wiodąca marka ma zamiar uprościć działanie swoich platform, aby wszyscy pracownicy  programiści mogli tworzyć oprogramowanie jednocześnie dla każdego urządzenia, jakie znajduje się w ofercie Apple: iPhone, iPad, MacBook.

Uniwersalna platforma dla programistów

Dotychczasowo programiści tej marki, chcąc zaprojektować  nową aplikację czy aktualizację na oferowane sprzęty, koniecznie musieli stworzyć  odpowiedni kod dla każdego urządzenia indywidualnie. Pomimo tego, że pracują tam najwyższej klasy specjaliści w swoich dziedzinach, stanowiło to marnotrawstwo – czyli niepotrzebne działanie. Przede wszystkim chodzi o czas, który dla tak wielkich korporacji oznacza pieniądze, a w tych przypadkach właściwie ich stratę. Konieczność poświęcania dodatkowych dni na projekt oddzielnej aplikacji dla iPhona, iPada i komputerów stacjonarnych postawiła przed właścicielami marki nie lada wyzwanie, któremu chcą sprostać właśnie po Nowym Roku.

Ich prace rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Programiści wciąż pracują nad platformą, która będzie stanowiła idealną bazę dla wszystkich urządzeń. Dzięki tej innowacji każdy deweloper będzie mógł pisać program tylko raz, a skorzystają na tym jednocześnie wszystkie urządzenia Apple. Wiele czynności, które kiedyś ręcznie trzeba było zmieniać i dostosowywać do nowych urządzeń, teraz automatycznie będzie mogła wykonać wyżej wymieniana innowacyjna platforma. Z pewnością nie jest to łatwe zadanie i wymaga żmudnych przygotowań, testów, zaplecza technologicznego i finansowego. Jednak na te wszystkie czynniki Apple posiada już właściwe rozwiązanie. Od lat jest wiodącą marką sprzętu elektronicznego, która z pewnością sprosta postawionej sobie poprzeczce.

MacBook i iPhone łączą siły

Wprowadzenie tej platformy będzie ułatwieniem i udogodnieniem nie tylko dla samych programistów. Przede wszystkim użytkownicy  sprzętu tej marki będą mogli odczuć różnicę. Jak z pewnością wszyscy klienci Apple zauważyli, ich sklep jest dużo częściej aktualizowany pod kątem smartfonów, a niżeli reszty oferowanych produktów. Dzięki stworzeniu nowej platformy wszystkie aplikacje będą mogły być wprowadzane jednocześnie na wszystkie urządzenia.