Aplikacje mobilne – jak zrobić? Na co zwrócić uwagę?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dzisiejszego życia nie da się określić inaczej, niż bardzo mobilne. Za pomocą telefonu już nie tylko można kontaktować się z innymi czy korzystać z Internetu. Możemy zmierzyć sobie puls, sprawdzić warunki pogodowe

Jak dotrzeć do odbiorcy?

Można zrobić to w dwóch krokach. Nie zawsze ma się ochotę na zaśmiecanie ekranu telefonu dodatkowymi ikonkami, dlatego nie ściąga się wielu aplikacji a tylko te, które są naprawdę potrzebne. Wtedy korzysta się więc ze stron internetowych.

Dla bardziej nowoczesnych rozwiązań wybiera się aplikacje telefoniczne. Często jest to dużo wygodniejsze, niż ciągłe wklepywanie literek w ekran telefonu. Ich działanie jest również dużo szybsze. Standardowe przeglądarki pochłaniają więcej czasu na otworzenie konkretnej strony internetowej. Nie wszystkie potrzebują także dostępu do Internetu, co jest dodatkowym atutem.

Jak stworzyć aplikację?

Wbrew pozorom nie jest to takie proste zajęcie. Zakładanie stron internetowych jest teraz bardzo popularne. W sieci istnieją już nie tylko blogi, ale także wiele specjalistycznych stron www. Ich szatę graficzną można tworzyć w dowolny sposób lub wybrać już konkretny szablon czy wzornik. W przypadku aplikacji mobilnych trzeba trzymać się konkretnych ram i reguł. Aby móc ją wprowadzić w życie musi być również zweryfikowana przez systemy operacyjne na telefonach. Google Play i App Store kierują się odmienną polityką prywatności. W tym drugim przypadku także za większość ściąganych aplikacji trzeba zapłacić jakąś kwotę.

Platformy do projektowania

W sieci istnieje wiele tego typu stron, jednak te 3 przedstawione niżej są najchętniej wybierane przez osoby tworzące aplikacje:

  • Google Material Design,
  • IOS Human Interface Design,
  • Windows Design.

Aby dobrze zaprojektować aplikację warto mieć doświadczenie z oboma systemami operacyjnymi na telefonach. Ta sama witryna może całkowicie inaczej zachowywać się na iPhonie i smart fonie obsługiwanym przez Androida. Najpierw trzeba zaprogramować konkretną platformę, na której stworzy się aplikację. Następnie ją zaprojektować graficznie. Najbardziej skomplikowanym krokiem jest programowanie, głównie ze względu na zrobienie tego na 3 różnych systemach. Po przejściu wszystkich kroków pozostaje czekać tylko na weryfikacje i akceptację ze sklepu.