Aplikacje do zarządzania czasem

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zarządzanie czasem to bardzo przydatna umiejętność, nie tylko w kontekście zawodowym, ale i w codziennym życiu. Dzięki wysoce rozwiniętym umiejętnościom organizacyjnym możemy dowolnie planować i priorytetyzować zadania, nie musimy denerwować się opóźnieniami, a codzienna praca staje się bezstresowa i przyjemna. Poznaj najpopularniejsze aplikacje, które pomogą Ci poprawić zarządzanie własnym czasem!

Kalendarz Google

Może Cię to zdziwi, ale jedno z najbardziej przydatnych narzędzi do planowania zadań i zarządzania czasem masz zawsze pod ręką! Kalendarz Google dla posiadaczy konta na Gmail to jedna z najpopularniejszych aplikacji na urządzeniach mobilnych. Warto wyrobić sobie nawyk i wprowadzać do niego ważne spotkania, zadania oraz notatki. Coraz więcej usługodawców wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i umożliwia połączenie z kalendarzem Google, takie rozwiązanie wprowadził np. Flixbus – po rezerwacji biletu, aplikacja pyta, czy wprowadzić dany przejazd do kalendarza Google.

Planner Pro

Planner Pro to wirtualny organizer, kalendarz i lista zadań. Aplikacja sprawdza się idealnie zarówno na telefonie, jak i na tablecie, a interfejs jest wzorowany na prawdziwych kalendarzach z przekładkami. W podstawowej, bezpłatnej wersji nieco uciążliwe są wyświetlające się reklamy i nie można zapisywać podzadań w projektach, warto więc zainwestować w płatną wersję. Koszt rocznej subskrypcji wynosi niecałe 20 zł, w tej cenie otrzymujemy naprawdę przydatne, wielofunkcyjne i intuicyjne narzędzie, które ułatwi nam codzienne planowanie obowiązków!

Evernote

Evernote to aplikacja do tworzenia notatek w telefonie. Jej hasło przewodnie brzmi „Zapamiętaj wszystko” i jest to jak najbardziej zgodne z działaniem aplikacji. Program działa na Windowsie i Mac OS, dostępne są również wersje mobilne aplikacji. Aplikacja przydaje się do notowania ważnych spostrzeżeń i jest szczególnie przydatna dla dziennikarzy, copywriterów, biznesmenów oraz muzyków. Wystarczy jedno kliknięcie, by zapisać cenną myśl i wrócić do niej później w celu wprowadzenia jej w życie!

Remember the Milk

Remember the Milk to jedna z najstarszych aplikacji do zarządzania czasem. W programie można tworzyć specjalne listy zadań, podzielone na kilka kategorii typu praca, dodatkowa praca, dom, studia, szkoła. Zadania można priorytetyzować zgodnie z ich wagą, a do aplikacji można się zalogować, używając konta Google. Program posiada ogromne wsparcie od wielu producentów i działa na kilkunastu różnych platformach.