Aplikacje do skanowania dokumentów

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nie posiadasz w domu skanera, w pobliżu nie ma nigdzie punktu świadczącego takie usługi, a musisz przesłać skan ważnych dokumentów? Poznaj najlepsze aplikacje, dzięki którym szybko i łatwo zeskanujesz ważne dokumenty, jedynie z użyciem Twojego smartfona!

Skaner w Twoim telefonie

Współczesne technologie idą coraz bardziej do przodu i podsuwają człowiekowi coraz więcej rozwiązań wprost do ręki. Jednym z nowych rozwiązań, które funkcjonują od niedawna na rynku, są aplikacje do skanowania, możliwe do zainstalowania na telefonie. Tego typu programy umożliwiają stworzenie cyfrowej wersji tradycyjnego papierowego dokumentu i przesłanie jej na telefon lub od razu pocztą e-mail. Dokument jest zazwyczaj zapisywany w formacie PDF, a do skanowania wystarczy działający aparat w telefonie.

Poznaj najpopularniejsze aplikacje do skanowania dokumentów!

Adobe Scan

Jedną z popularniejszych aplikacji do skanowania jest Adobe Scan. Program ten umożliwia zeskanowanie dokumentu bez naciśnięcia przycisku migawki! Adobe Scan jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOs, program korzysta z tzw. mechanizmu OCR (technologia rozpoznawania tekstu), dzięki czemu możliwe jest przeszukiwanie zeskanowanych dokumentów oraz kopiowanie ich fragmentów. Zanim zapiszemy zeskanowany plik, możliwe są różne opcje jego edycji, zeskanowany papier można obrócić, wyrównać, dopasować krawędzie, zamienić kolejność stron i usunąć te, które są niewyraźne.

Microsoft Lens

Z technologii OCR korzysta również aplikacja Office Lens, dostępna na Androida, Windowsa i iOS. Aplikacja potrafi tworzyć nie tylko pliki w formacie PDF, ale i również dokumenty doc. oraz slajdy, które można później otworzyć w Power Point. Dodatkowy gadżet tej aplikacji to możliwość dodania do kontaktów zeskanowanej wizytówki.

CamSkanner

Kolejną aplikacją, która również wykorzystuje technologię OCR, jest CamSkanner. Program jest dostępny na Windowsa, iOS oraz systemy Android. Na zeskanowane dokumenty można nanosić szkice i podkreślenia!

Inne aplikacje

Tiny Scanner – to aplikacja, która pozwala na skanowanie w szybki sposób dużej ilości stron i zapisywanie ich w jednym dokumencie

Simple Scanner – dodatkową funkcją tej aplikacji jest możliwość hasłowania wyeksportowanych plików PDF

Clear Scanner – szybka, sprawna, lekka i prosta w obsłudze aplikacja na Androida

Fast Scanner – aplikacja umożliwiające zeskanowanie dokumentów, a następnie przesłanie ich do druku lub pocztą e-mail, obsługuje formaty PDF i JPG