Android bez szpiegowania

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Marzy ci się bezpieczny telefon i cenisz sobie ochronę prywatności. Nie tolerujesz szpiegostwa i chcesz się go pozbyć, a więc jak chronić swój telefon z systemem Android bez szpiegowania?

Jesteśmy w stanie hamować szpiegostwo, a do tego wykorzystywać potencjał swojego telefonu. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które co prawda w stu procentach nie zapewniają bezpieczeństwa, ale dają porady jak zadbać o swój telefon z Android bez szpiegowania. Szpiegowanie to najgorsza rzecz, jaka może ci się przydarzyć.

Przyda się znajomość uprawnień 

Często jest tak, że instalując jakąkolwiek aplikację na swoim telefonie nie czytamy uprawnień aplikacji, do których prosi nas ona, aby mieć dostęp. Nie zdajemy sobie sprawy, że akceptując jej warunki, ściągamy na siebie ogromne ryzyko ze skutkiem szpiegowania nas za pośrednictwem własnego telefonu. Wiązać się to może z wykradnięciem najważniejszych danych osobowych, haseł dostępu czy wyzerowania konta bankowego. Poco takiej aplikacji informacja o sieci Wi-Fi czy informacja o bieżącej twojej lokalizacji. Dlatego, aby się tego ustrzec, należy przed każdą instalacją aplikacji przeczytać listę jej uprawnień, a potem zadać sobie pytanie „czy jest to konieczne?” bądź poszukać innego rozwiązania.

Nie instalujmy wszystkiego

Reklama to zmora każdego użytkownika telefonu z Androidem. Nawet o tym nie wiesz, ale sieci reklamowe są w stanie śledzić twój sposób na to jak używasz swojego telefonu. Są tak przebiegłe, że węszą wszędzie tam gdzie nie powinny. Wykorzystują do swoich celów aplikacje z reklamą bądź aplikacje płatne. Zatem zrezygnujmy z niektórych aplikacji i instalujmy przynajmniej te, których używamy, by ustrzec się gromadzeniu danych na tyle ile się da.

Nieprawdziwość danych na czasie

Podawanie nieprawdziwych danych jest jednym ze sposobów na to, aby ustrzec się szpiegowania na Androidzie. Przecież nikt nie zmusza nas do podawania nieprawdziwych danych pod groźbą kary. Można to wykorzystać przy zakładaniu konta, np. na portalu społecznościowym. Korzystajmy z tych przywilejów, dopóki nikt nam nie zwróci uwagi. Podanie prawdziwych danych wiąże się ze szpiegowaniem i inwigilacją. Przykładowo zakładając konto na Facebooku, podajmy datę osiągnięcia pełnoletniości, wtedy od nas się popularnie odczepią.

Ochrona kontaktów 

Ochrona danych to dziś temat tabu. Ludzie coraz bardziej się o nie boją. A wiesz, że mając Facebooka, różne aplikacje otrzymują uprawnienia do czytania, chociażby książki adresowej. Można się tego pozbyć, instalując SRT Appguard i wtedy blokujemy. To my, mając Appguard nadajemy i odbieramy uprawnienia innym. Najważniejsze kontakty lepiej trzymać osobno.

Ograniczona dostępność

Aby być wolnym od reklam, postaraj się w ustawieniach swojego telefonu wyłączyć udostępnianie lokalizacji. W przeciwnym razie będziesz dostawał reklamy adekwatne do miejsca, w którym się znajdujesz. Przykładowo jesteś w sklepie sportowym, będziesz dostawał reklamy dotyczące np. najlepszych i w dodatku tanich butów do biegania. Wyłączona lokalizacja, to wciąż dostęp niechcianych reklam, jednakże ich możliwości są ograniczone, korzystają one ze stacji bazowych.