5 aplikacji, które usprawnią Twoje codziennie zadania

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Sprawne prowadzenie firmy nie jest dziś możliwe bez posługiwania się odpowiednimi aplikacjami. Żyjemy w społeczeństwie, w którym następuje ciąga informatyzacja. Jesteśmy więc uzależnieni od działania sprzętu komputerowego. Działania jakie podejmujemy na co dzień, mogą być usprawnione dzięki wprowadzeniu do działalności firmy aplikacji.

Wirtualne pakiety biurowe

Dziś żadna firma nie jest w stanie funkcjonować bez odpowiednich edytorów tekstu, oraz arkuszy kalkulacyjnych. Narzędzia te obecne są w firmach z całego świata. Usprawniają przechowywanie danych, oraz są niezbędnymi narzędziami do ich analizy. Narzędzia te obecne były od zawsze w podstawowych pakietach biurowych, jakie instalowane były w oprogramowaniu komputera. Usprawnieniem, które wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, jest możliwość korzystania z tych narzędzi on-line. By móc korzystać z nich, wystarczy mieć konto Google, które jest zintegrowane z dyskiem firmy. Zabieg ten pozwala na łatwy dostęp do danych oraz równoległą pracę kilku osób nad jednym dokumentem. Ponadto, nie musimy się już martwić, o zawieszenie się programu, i utratę niezbędnych danych. Aplikacje dostępne na koncie Google można zsynchronizować z Gmailem, co pozwala dodatkowo na szybkie udostępnianie treści. Dzięki tym aplikacjom, podstawowe działania, determinujące funkcjonowanie firmy staną się jeszcze szybsze i sprawniejsze.

Aplikacje pozwalające na edytowanie obrazów

Nie ma się co oszukiwać, nie każdy pracownik biura ma kompetencje grafika. Zdarza się jednak często, że potrzebna jest szybka edycja zdjęcia, bez angażowania do tego osoby będącej na stanowisku grafika. Łatwym sposobem na edytowanie obrazów jest aplikacja online o nazwie Picassa. Jest to prosty w obsłudze album z fotografiami, którego udostępnienie każdemu zainteresowanemu jest bardzo proste. Dzięki niemu można z łatwością dzielić się zdjęciami z innymi pracownikami, bez potrzeby wysyłania ich w wiadomości email. Ponadto Picassa posiada bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny edytor graficzny. Za pomocą kilku kliknięć można retuszować a także modyfikować oraz przycinać zdjęcia. Aplikacja pozwala na skuteczną edycję zdjęć, która nie wymaga dodatkowego przeszkolenia pracowników.

Prosta aplikacja do tworzenia prezentacji

Często zadaniem pracowników jest tworzenie prezentacji multimedialnych. Najpopularniejszym do tego programem jest oczywiście PowerPoint, jednak jego obsługa nie jest już tak intuicyjna. By stworzyć zaskakujące, niepowtarzalne prezentacje, można skorzystać z aplikacji o nazwie Prezi. Posiada ona bardzo intuicyjny interfejs, i korzystanie z jej narzędzi pozwala na tworzenie zaskakujących oraz zadziwiający pod kątem wizualnych prezentacji. Narzędzia wykorzystane do stworzenia nie powinny przynieść trudności w obsłudze żadnemu pracownikowi firmy.

Tworzenie wykresów

Żaden pracownik nie lubi tworzenia wykresów, ani pracy w arkuszach kalkulacyjnych Excel. W Internecie istnieje dużo aplikacji, które usprawniają ten proces. Warta uwagi jest aplikacja Cacoo, która pozwala w łatwy i intuicyjny sposób rysować wykresy oraz diagramy. Dzięki zastosowanym, intuicyjnym narzędziom, ta mniej lubiana część biurowej pracy stanie się banalnie prosta.

Miejsce do przechowywania danych

Firma która posiada bardzo wiele baz danych, i boi się ich utraty, a także nie ma możliwości przechowywania ich na serwisach wewnętrznych, powinna zainteresować się opcją przechowywania danych w chmurze. Przygotowanymi do tego typu zadań aplikacjami są OneDrive oraz Dropbox. Aplikacje te pozwalają na sprytne przechowywanie danych, katalogowanie ich, oraz tworzenie plików zapasowych. Występują w formie wirtualnej, jednak przechowywanie w nich danych jest bezpieczne. Przeniesienie danych do chmury zabezpiecza je przed utratą, a także utrudnia do nich dostęp osobom niepożądanym.