10 powodów dla których warto wdrożyć platformę B2B

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na rynku przedsiębiorcy co raz większy mają wybór wśród systemów IT, które pozwalają wdrożyć nowoczesne rozwiązania do zarządzania sprzedażą, czy wymianą planowaniem zadań. W dzisiejszym artykule skupimy się na systemach B2B i 10 powodach, dla których warto wdrożyć je w firmie.

O systemach B2B na łamach IT-Biznes.com pisaliśmy już wielokrotnie: Proces wdrożenia systemu B2BSytem Mistral B2B – platforma B2B dla WAPRO ERPBiznes, który sam na siebie zarabia, dlatego tylko w skrócie opiszemy jego rolę w nowoczesnym biznesie.

Obecnie systemy B2B co raz chętniej wykorzystywane są przez polskie przedsiębiorstwa w celu automatyzacji oraz rozbudowania procesu sprzedaży internetowej dla klienta biznesowego, przy jednoczesnym uproszczeniu całego procesu zakupowego. Oznacza to, że systemy B2B przynoszą dla przedsiębiorców ogromne korzyści i to właśnie na nich się dzisiaj skupimy. Przedstawiamy więc 10 powodów, dla których wdrożenie platformy B2B w firmie będzie korzystne.

1. Automatyzacja

Jak już zostało wspomniane, systemy B2B umożliwiają automatyzację wielu kroków w trakcie sprzedaży produktu lub usługi naszemu klientowi. Dotyczy to zarówno działań przedsprzedażowych (prezentacja oferty, możliwość podglądu i złożenia zamówienia) jak i posprzedażowych działań takich jak śledzenie zamówienia, czy też wysyłka newslettera.

2. Oszczędność

Chociaż zakup platformy B2B wraz z jej wdrożeniem w firmie to wydatek rzędu od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, to jednak w dłuższym rozrachunku system B2B pozwala zaoszczędzić pieniądze przeznaczane na rozpasły dział handlowy firmy.

3. Bezpieczeństwo

Co kryje się pod tym pojęciem w kontekście platform B2B? Umożliwiając zakup klientom przez system online mamy pewność, iż zamówienie będzie zgodne z jego oczekiwaniami, ponieważ to on sam dokonuje jego realizacji. Koniec więc z uciążliwymi błędami i wymianą e-maili z klientem.

4. Wygoda

Nasi klienci stają się co raz bardziej wygodni, dlatego nie wystarczy już prezentacji oferty online – ważne jest także, aby sposób składania zamówienia ograniczony był do zaledwie kilku kliknięć. To wszystko umożliwia odpowiednio wdrożony system B2B.

5. Komunikacja

Nowoczesne platformy B2B udostępniają także znakomite narzędzia do komunikacji pomiędzy klientem a firmą. Mowa tu oczywiście o znanych już na rynku e-commerce czatach, ale także o wbudowanych systemach CRM do skutecznej wymiany wiadomości.

6. Konkurencyjność

Twoja konkurencja zakupiła już platformę B2B na swoje potrzeby? To najlepszy moment, żeby zrobić to samo. Wojna technologiczna przeniosła się na zupełnie nowy poziom, dlatego nie warto pozostawać w tyle.

7. Integracja

Obecnie platformy B2B oprócz wewnętrznych narzędzi i modułów umożliwiają także integracją z najpopularniejszymi systemami ERP, CRM i B2C (sklepy internetowe) na rynku. Pozwala to na jeszcze szersze pole działania w przypadku planów zautomatyzowania całego przedsiębiorstwa.

8. Innowacje

Kupując system B2B zazwyczaj otrzymujemy w pakiecie darmowe (lub płatne) aktualizacje, a co za tym idzie mamy stały dostęp do najnowszych technologii i nowości na rynku e-biznesu. Dzięki temu nie tylko zrównamy się z konkurencją, ale możemy ich wyprzedzić oferując klientom nowoczesne rozwiązania IT.

9. Analiza danych

Twoja firma rozrasta się w zawrotnym tempie, a dzienna ilość zamówień przekracza możliwości Twoich pracowników? Dzięki platformie B2B z łatwością zapanujesz nad swoją firmą i zestawisz potrzebne dane: przychody/wydatki, obroty handlowców, stany magazynowe, zamówienia kontrahentów, pracę działu sprzedaży, zestawienia księgowe i wiele więcej.

10. Online

I na koniec największa zaleta e-B2B: stały dostęp z każdego miejsca na świecie. Najlepsze na rynku platformy B2B, takie jak system Mistral Business B2B, wymagają od klienta jedynie dostępu do internetu poprzez przeglądarkę internetową – za resztę odpowiada zaawansowany kod obsługujący błyskawicznie działania podejmowane przez klienta.

A Ty jakie masz zdanie na temat systemów B2B? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.