Pudełka z nadrukiem a drukarka 3D

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Przedsiębiorcy powoli przekonują się do wynalazku, jakim jest drukarka 3D i postanawiają zakupić je do biura, ponieważ może on znacznie ułatwić ich życie. Czy z pomocą drukarki da się wykonać firmowe pudełka z nadrukiem? Sprawdźmy!

Pudełka z nadrukiem

Pudełka z nadrukiem odgrywają ogromną rolę w wielu firmach, zwłaszcza tych, które zajmują się na co dzień sprzedażą, ale nie tylko! Z opakowań z firmowym nadrukiem można korzystać na co dzień w biurze, wpływając tym samym na poczucie identyfikacji z firmą pracowników. Czy da się je stworzyć na własną rękę, z użyciem drukarek 3D?

Pudełka z nadrukiem a drukarka 3D

Technologia druku 3D może przynieść wiele korzyści w firmie. Mimo że takie drukowanie jest czasochłonne, to może pozwolić na znaczne obniżenie kosztów wykonania materiałów reklamowych. Materiały, z których korzysta technologia druku 3D to np. ABS. To tworzywo bezpostaciowe o szerokim znaczeniu przetwórczym, które może posłużyć do produkcji materiałów reklamowych, ponieważ jest odporne na zarysowania.

Drukowanie 3D można więc wykorzystać nie tylko do produkcji części zamiennych różnych urządzeń, ale także stojaków, tabliczek, organizerów, figurek i pudełek z nadrukiem firmy lub inicjałów konkretnego pracownika.

Na czym polega trudność? O ile nie mamy w ekipie projektanta 3D, to możemy korzystać jedynie z gotowych rozwiązań i projektów udostępnionych przez producenta drukarki lub zaangażowaną wokół tej technologii społeczność. W przeciwieństwie do kartonowych pudełek z nadrukiem, których samodzielne projektowanie jest proste (wielu producentów udostępnia swoim klientom specjalne kreatory online) – tutaj mamy nieco mniej opcji.

Minusem jest także czas. Drukowanie 3D jest bardzo czasochłonne, a jeśli liczyć jeszcze poprawki, wyrzucanie nieudanych modeli i drukowanie od nowa, to proces ten może być także bardzo denerwujący. Wiele zależy oczywiście od potrzeb – jeśli potrzebujemy pojedynczego gadżetu lub kilku sztuk – proces ten nie będzie aż tak skomplikowany.

Rozpatrując drukarki 3D w kontekście pudełek z nadrukiem, z których tak chętnie i często korzystają przedsiębiorcy, można uznać, że póki co, wygodniej i bardziej komfortowo jest korzystać z tradycyjnych rozwiązań, przynajmniej do czasu, dopóki technologia ta nie zostanie jeszcze bardziej udoskonalona.