Czeka nas rewolucja – nadchodzą e-recepty

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W czasach, gdy technologia rozwija się bardzo szybko i na wielu płaszczyznach, nic dziwnego, że przyszła pora na rewolucję w związku z receptami. Planowane jest, całkowite pozbycie się papierowych recept i zastąpienie ich elektronicznymi. Czy plan ten się powiedzie, zobaczymy nadchodzących latach.

Polski rząd postanowił zrewolucjonizować dbanie o zdrowie społeczeństwa. Tym samym ruszyły próby wprowadzenie e-recept, które jeśli się plan się powiedzie, mają wejść w życie na stałe w 2020 roku. Oprócz e-recepty, ma powstać także wizyta lekarska online. Takie unowocześnienie może być szokiem wśród wielu obywateli państwa polskiego. Niektórzy zachwalają ten projekt, mówiąc, że dzięki takiej rewolucji nie będzie można zgubić recepty i skończy się problem z nieczytelnymi receptami, inni uważają, że sobie nie poradzą z tą rewolucją. Stopniowe wprowadzanie e-recept ma pokazać, czy Polska jest gotowa na tak dużą zmianę, wcześniejsze próby wprowadzenie takiego unowocześnienia się nie powiodły.

Kod kreskowy

Wizyta u lekarza, kończyć się będzie wydrukowaniem lub przesłaniem na telefon kodu kreskowego, aby sprzedawca w aptece, mógł go zeskanować. Po tej czynności na ekranie jego komputera, pojawi się lista leków, wypisanych przed doktora. W ten sposób będziemy mogli zakupić potrzebne nam leki.

Numer pin

Do apteki będzie też można udać  się po zakup leków z numerem pin. Pacjent musi mieć założone specjalne konto, aby móc dostać numer pin, jeśli takowe posiada, po wizycie u lekarza w aptece musi go podać farmaceucie, a dodatkowe także pokazać swój dowód osobisty. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, sprzedawca będzie mógł sprawdzić w komputerze przepisane leki i je wydać.

E-recepta

Ma być wprowadzona po to, aby zaoszczędzić czas lekarzom na wypisywaniu ręcznych recept, a także po to, aby móc wystawić leki po konsultacji telemedycznej. Pierwszy próby wprowadzenia tej rewolucji zaczęły się w lutym, jak to się potoczy? Czy Polska jest gotowa na tak dużą zmianę? Jeśli plan się nie powiedzie, przepadnie kilkaset milionów złotych, które zostały wzięta specjalnie na ten projekt.